Accommodation, holiday and relax in Slovakia
wide accommodation database, direct contacts to the property owners, no commissions

Travelia.SK | Accommodation, holiday and relax in Slovakia | Accommodation presentation from od 0.08 € / day (pricelist)

Penzión Agrorelax

Zamagurie, Pieniny, Spišská Magura

,

, house nr. 345, 06533

GPS: 49.36369°, 20.490995° (N 49°21'49", E 20°29'28")

Be the first to review this product

  • Property type:
    Pensions
  • Capacity: min. 1, max. 20 pers.
    (5x 2+2)
  from €12.00

Počet osôb: vyberte nižšie

 
OR

Penzión Agrorelax

Small Map

Penzión Agrorelax nájdete v malebnom kúte Pienin v obci Veľký Lipník. Len kúsok od penziónu je poľnohospodárske družstvo, ktoré sa venuje chovu ovečiek a tak návštevníci môžu prežiť svoju dovolenku v objatí prírody, vrátiť sa späť k tradícii, sledovať ovčiarsku prácu, tradičnú výrobu ovčieho syra i ďalších špecialít. Naše poľnohospodárske družstvo je zapísané v zozname ekologických hospodárstiev. Pripravujeme predaj z dvora ovčích výrobkov, ktoré sú teda tiež produktom ekologického poľnohospodárstva.

 

V okolí sa dajú podnikať kratšie i náročnejšie túry po chodníčkoch najmenšieho národného parku Slovenska - Pieninách, čo ponúka raj pre pravú agroturistiku ...

 

Tipy na výlet

Pokiaľ ste turista telom i dušou, učaruje vám prekrásna prírodná scenéria, nádherný výhľad z Troch Korún, Sokolice či Rabštína, ale i pokojnejšia prechádzka prielomom Dunajca. Pieninský národný park ponúka množstvo chodníčkov s prekrásnym výhľadom na zamagurské i poľské dedinky, Czorstynske jazero s výletnou plavbou či vodnými športami.  Nad Czorstynskym jazerom sa vypína starý zámok Niedzica, ktorý tak pri západe slnka ponúka nádhernú romantickú atmosféru.

V čase letnej sezóny je známou vyhľadávanou turistickou atrakciou splav na pltiach po vlnách Dunajca, kde vám pltníci vyrozprávajú počas 11 km dlhej trasy opradené príhody a zaujímavosti tohoto kraja. Pre odvážnejších, hľadajúcich adrenalín, je ako stvorený rafting.

Aj návštevníci hľadajúci kultúru si prídu na svoje. Priamo pod Tromi Korunami, dominantou Pienin, je múzeum kláštora, v ktorom vás budú sprevádzať mnísi kartuziáni a tak vám priblížia neľahký pustovnícky život mníchov, ale i vynálezy známeho mnícha Cypriána. V letnej sezóne večer ožíva pravidelne nádvorie a nesie za zvukom divadla a potleskom divákov. Priamo v kláštore je reštaurácia i krčmička pod 100-ročnými lipami. Tiež v celej obci Červený Kláštor a ďalších zamagurských dedinkách nájdete bohaté reštauračné služby s tradičnou kuchyňou.


Ubytovanie

V penzióne Agrorelax je 5 izieb, kažká so samostatnou kúpeľňou so sprchovým kútom a WC. V 4 izbách sú manželské postele a rozkladacia pohovka, posledná izbička má dve samostatné postele a rozkladaciu pohovku. Nechýba ani televízor.

Na prízemí je kuchyňa, plne vybavená sporákom a elektrickou rúrou, mikrovlnkou, rýchlovarnou konvicou, chladničkou, umývačkou riadu a práčkou. Je tu možnosť si aj samostatne pripraviť teplú večeru, či obed, nakoľko je kuchyňa plne dostupná hosťom. Kuchyňa je prepojená s veľkou spoločenskou miestnosťou s krbom a tak ponúka prostredie pre príjemné posedenie v jesenných dňoch. V spoločenskej miestnosti podávame raňajky formou bufetových stolov. S kapacitou 36 miest je možné usporadúvať rodinné oslavy a posedenia, pomaturitné stretnutia, školenia. Samozrejmosťou je veľké bezplatné parkovisko pri penzióne.

 

Relax

Po túre v Pieninách najlepšie padne oddych v našom wellness centre, ktoré sa nachádza vo vedľajšej budove penziónu. Môžete sa zrelaxovať pri plávaní v bazéne, vo fínskej, či infra saune, len tak si oddýchnuť v relaxačnej miestnosti alebo sa zveriť do rúk odborníka a jeho šikovných masérskych rúk. Kto by ešte nemal aktívneho odpočinku dosť, môže sa ešte naplno prejaviť  na tenisovom kurte, či ihrisku. Večer môžete zakončiť opekačkou s pohárom vínka a ľudovou muzikou.

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

Other Accommodation

Real Time Analytics